Šiame puslapyje bus talpinamos mano atžvilgių naudingiausios nuorodos į kitus resursus: bendruomenių puslapius, forumus skirtus būtent Lego tematikai, įvairioms galerijoms kur šiaip dalinamės nuotraukomis ir mes, taip pat nemažai įvairių duomenų bazių, kurios labai gelbėja ieškant reikiamos informacijos tam tikrais Lego klausimais.

Bendruomenės:

LitLug – Lietuvos Lego entuziastų grupė / Flickr / Facebook

LatLug – Latvijos Lego entuziastų grupė / Flickr / Facebook

EstLug – Estijos Lego entuziastų grupė / Youtube / Facebook

RA – Robotikos Akademija / Facebook

Duomenų bazės:

BrickSet – rinkinių, žmogelių bei detalių duomenų bazė.

Lugnet – instrukcijų, katalogų, rinkinių ir daugelio kitko duomenų bazė sukurta kaladėlių fanais.

Lego – oficialaus Lego puslapio paskyra su rinkinių instrukcijomis.

Peeron – įvairiausių skenuotų puslapių duomenų bazė, nuo skrajučių ir bukletų, iki katalogų bei instrukcijų.

Forumai:

Eurobricks – tarptautinis (anglų kalba) Lego kaladėlių forumas.

РФФЛ – rusiškas forumas apjungiantis viso pasaulio rusakalbius kaladėlių fanus.

Doublebrick – rusiškas Lego entuziastų portalas / Forumas

Parduotuvės:

BrickLink – neoficialus Lego pardavimų puslapis.

Brickmania – neoficialūs rinkiniai, žmogeliai bei jų aksesuarai.

LForces – neoficialūs Lego Technic disciplinos modeliai.

Firestartoys – originalūs bei custom figūrėlės bei jų aksesuarai.

Galerijos:

Flickr – nuotraukų galerijos, kurių tarpe yra gan nemažai Lego kūrybos pavyzdžių, yra tam tikros fanų grupės skirstomos pagal tematika, taip pat čia galima aptikti ir konkursų bei įdomių veiklų.

Mocpages – šiame puslapyje fanai dalijasi savo kūriniais.

Rebrickable – duomenų bazė kurioje dalinamasi kiek modeliais, tiek instrukcijomis. Labai universalus bei lankytinas kaladėlių fanų puslapis. Įvairios duomenų bazės, vartotojų kūryba (mocs), instrukcijos, modelių/rinkinių palyginimai, forumas, blogas, bei Jūsų pagalbininkas konstruojant kitus rinkinius iš turimų detalių.

Brickshelf – tikriausiai viena iš senesnių Lego modelių galerija. Kaip ir kitur, savo kūrinių autoriai dalinasi nuotraukomis. Šioje svetainėje taip pat galima rasti daugybę instrukcijų pavyzdžių.

Flickr Grupės:

Lego Techniques – šioje grupėje kaupiamos labai įvairios Lego dėliojimo technikos, pradedant nuo primityvių, baigiant sudėtingiausiu snot’u.

Lego Instructions – šioje grupėje dalyviai dalinasi savo modelių instrukcijomis. Dažniausiai jos būna virtualaus modelio pavidale, bet tai geriau negu nieko. Taip pat pasitaiko nuotraukų seka bei labai kokybiškos bei išsamios konstravimo instrukcijos.

Lego Digital Designer – grupės turinį užpildo virtualūs modeliai. Kartais aprašymuose galima aptikti nuorodas arba į instrukcijas, arba į LDD failus.

Tinklaraščiai/Blog’ai:

MOCRecipes – tinklapis skirtas dėliojimo technikoms. Laikui bėgant čia galėsite atrasti labai įdomius konstravimo metodus, modelių pavyzdžius bei LDD programoje sukurtus failus, kuriuos galėsite parsisiuntę išanalizuoti savarankiškai.

Railbricks – puslapis skirtas didiesiems Lego traukinių fanams. Čia sukaupta ganėtinai daug informacijos apie šios unikalius modelius. Svetainėje rasite žurnalus, kuriuos galima parsisiųsti pdf formatu, taip pat yra blog’as bei forumas, modelių galerija bei instrukcijos – vienu žodžiu labai informatyvus puslapis, bet nesu tikras ar jis vis dar atnaujinamas.

Hispabrickmagazine – ispanų Lego kaladėlių portalas, kuriame beje galima parsisiųsti nemokamus žurnalus, savo turiniu panašius į BrickJournal leidinius. Juose aprašomos tam tikros kaladėlių aktualijos bei pasitaiko įdomios instrukcijos.

Tomalphin – asmeninis Tom Alphin puslapis, kuris pagal savo turinį primena Lego blog’ą, bet ne eilinį, o sukoncentruotą ties pastatų architektūros. Kas dar nežinote, tai The Lego Architect knygos autorius.

Sariel.pl – vienas iš man žinomiausių Lego Technic disciplinos meistras, kuris pakerėjo ne tik savo modeliais bei instrukcijomis jiems, bet ir apžvalgų kokybe. Taip pat tinklaraščio autorius yra išleidęs Incredible Lego Technic knygą, kuriai buvau rašęs apžvalgą.

Programos: 

Lego Digital Designer – ganėtinai paprasta naudojime virtualaus modeliavimo programa, nereikalaujanti daug pastangų bei žinių. Programą galima parsisiųsti nemokamai iš oficialaus Lego puslapio. Jeigu turite kokių klausimų ties naudojimosi galite pasižiūrėti daugybę pamokančių vaizdelių Youtube svetainėje, pasiskaityti mano kadaise rašytą vedlį arba paklausti manęs tiesiogiai per kontaktų formą.

LDraw – dar viena smagi virtualaus modeliavimo programa. Šiek tiek sunkesnė negu LDD, bet užtat turi daugiau funkcijų, iš kurių labiausiai pamėgau instrukcijų kūrimą. Daugiau apie programą skaitykite oficialiame puslapyje arba žiūrėkite Youtube svetainėje.

Laikas nuo laiko informacija bus pildoma, nes naudingų resursų tikrai pakanka.

35 užklausos. 0.392